Školská jedáleň pri ZŠ, Družicová 4, Košice - Telefón: 055/6747876

Informácie k šk.roku 2014/2015 a pre prvákov a nových žiakov

Vážení rodičia,

chceli by sme Vás opätovne upozorniť na možnosť prihlásiť dieťa na obedy v novom školskom roku aj pomocou internetu a to tak, že nám pošlete mailom oskenovanú prihlášku s vyplnenými údajmi a dokladom o zaplatení stravného na september. Vyhnete sa tým stresom, ktoré každoročne nový šk.rok so sebou prináša.

INFO pre prváčikov

Rodičia prváčikov prosím, aby sa osobne dostavili do kancelárie v školskej jedálni najlepšie už s vyplnenou prihláškou a dokladom o zaplatení. Platba na september vychádza na 21,21 €( 21 obedov x 1,01 €). Sumu je potrebné uhradiť na č.účtu 0503993008/5600, do správy pre adresáta uviesť aspoň meno dieťaťa ak triedu ešte neviete. Prihláška je na stiahnutie na stránke školy: www.zsdruzicova4.sk v sekcii jedalen. V jedálni je potrebné zakúpiť si čipový kľúč. Bez neho dieťa nemôže chodiť na obedy. Cena kľúču je 3,32 €. Ide o zálohu, ktorá Vám bude vrátená po odovzdaní kľúču, samozrejme ak kľúč nebude mechanicky znehodnotený. K dispozícii sme Vám od 26.8.2013 od 8:00.

Všeobecné informácie k školskému stravovaniu

Prihlásenie na stravu

Novým školským rokom je rodič povinný v prípade záujmu o školské stravovanie dieťa prihlásiť na obed opätovne. Prihlásenie nie je automatické a to z toho dôvodu, že nie každé dieťa bude mať záujem o stravovanie aj ďalší rok a bohužiaľ nevieme to predvídať ani uhádnuť. Rodič alebo žiak MUSÍ doručiť do kancelárie ŠJ prihlášku a doklad o zaplatení stravy. Ak sa nemôžete dostaviť v prvý deň vyučovania môžete dieťa prihlásiť formou mailu na adrese sjdruzicova@gmail.com, tak že nám pošlete podpísanú oskenovanú prihlášku s dokladom o zaplatení alebo sme Vám k dispozícií v škole od 19.8. Na konci roka sa čipové kľúče deaktivujú a aktivujú sa až s prihlásením dieťaťa. Prihlášku je možné stiahnuť aj z internetovej stránky školy alebo si ju vyzdvihnúť u vedúcej ŠJ. Dieťa môže začať odoberať stravu nasledujúci deň po odovzdaní prihlášky a zaplatení stravy, resp. v deň určený v prihláške.

Prihlasovanie a odhlasovanie počas šk.roka
Rodič odhlasuje dieťa z obedov minimálne 24 hodín vopred, v prípade náhleho ochorenia ráno do 8.00. Odhlasovanie sa vykonáva telefonicky na čísle 055/674 02 82, osobne v školskej jedálni zapísaním dieťaťa do zošita uloženého pri školskej jedálni, prípadne v kancelárií pri ŠJ alebo cez internet na stránke www.eskoly.sk pomocou prihlasovacích hesiel, ktoré dostali deti od triednych učiteľov. V prípade ak ste prihlasovacie údaje stratili alebo sa nejakým nedopatrením ku Vám nedostali radi Vám ich poskytneme.. Prosíme rodičov, aby v prípade školských výletov odhlasovali deti osobne a nespoliehali sa na to, že je to automatické alebo to urobí triedny učiteľ. Učitelia nie sú povinní odhlasovať žiakov z obedov.

Cena stravného
I. stupeň- 1,01 € II. stupeň- 1,09 €

Platba
Strava sa uhrádza mesiac vopred!
Prosím rodičov, aby rešpektovali toto nariadenie. Uhrádzať stravu mesiac vopred udáva Všeobecne záväzné nariadenie mesta Košice č. 103 o určení výšky príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a v školských zariadeniach, ktorých zriaďovateľom je mesto . Košice. V septembri ihneď s prihláškou, na mesiac október do 30.9., na mesiac november do 31.10. atď. Stravu uhrádzajte bankovým prevodom, trvalým príkazom alebo poštovou poukážkou, ktorú si vypýtate na pošte. Dieťa už dostane len konkrétnu sumu do triedy vypočítanú k danému dňu a to tým spôsobom, že od počtu dní v nasledujúcom mesiaci vynásobených poplatkom sa odpočíta počet odhlásených obedov, za predchádzajúci mesiac. Ak platbu nedostanete, pomocou stránky www.eskoly.sk a prihlasovacích údajov, si jednoducho viete zistiť sumu, keďže je uvádzaná pod jedálnym lístkom. Keďže viacerí rodičia uhrádzajú platby po výplatnom termíne vydávame platby okolo 15.dňa v mesiaci, aby ste mali dosť času na úhradu. Odporúčame rodičom zadať trvalý príkaz ku 20.dňu v mesiaci pre I. stupeň – 20,20 II. stupeň- 21,80. Stravu uhrádzajte na číslo účtu: 0503993008/5600 Primabanka. Do poznámky uveďte meno a priezvisko dieťaťa. V prípade, že k 5. dňu daného mesiaca nebude platba pripísaná na náš účet bude odber stravy pozastavený.

Prihláška na stravu k stiahnutiu na webe školy http://www.zsdruzicova4.sk/

Nezadaný text

Ako správne odhlásiť dieťa zo stravy pomocou internetu

1. Odhlásenie z obedu je možné len cez stránku www.eskoly.sk na základe prihlasovacích údajov, ktoré rodičia dostali v septembri na rodičovskom združení alebo si ich prevzali v školskej jedálni. Nie cez stránku IŽK, ktorá síce túto možnosť ponúka, ale nie je možné ju synchronizovať s nami používaným čipovým systémom.

2. Po prihlásení si kliknete na záložku jedáleň, kde sa Vám zobrazí jedálny lístok. V každom dni sa nachádza políčko so zelenou "fajočkou". To znamená že dieťa má v daný deň obed. Ak ju odkliknete a zrušíte, teda fajočka zmizne, dieťa ste odhlásili.

Ak si nie ste istý či odhlásenie ste vykonali správne pošlite nám mail na sjdruzicova@gmail.com. Odhlásenie Vám potvrdíme.